سایت مرجع در و پنجره دو جداره ، پنجره یو پی وی سی ، پنجره آلمینیوم ، پروفیل یو پی وی سی، شیشه دو جداره، شیشه سه جداره، درب و پنجره upvc ، نما، ساختمان

سایت مرجع درب و پنجره دوجداره یو پی وی سی، پروفیل پنجره upvc و پنجره آلومینیوم

سایت مرجع پنجره دوجداره upvc، پنجره upvc، پنجره یو پی وی سی، پنجره دو جداره، درب و پنجره دوجداره، درب و پنجره یو پی وی سی، ماهانه بیش از ده هزار بازدید دارد.

درب اتوماتیک

بانک موبایل شرکت های درب و پنجره

بانک ایمیل شرکت های درب و پنجره

اطلاعات نصاب درب و پنجره

تبلیغات در سایت صنف درب و پنجره

عضویت در خبرنامه سایت

با عضویت در خبرنامه وب سایت سه جداره از آخرین اخبار منتشر شده صنف درب و پنجره و ساختمان با خبر شوید

قیمت دلار یا قیمت ارز و تاثیر آن در صنعت درب و پنجره

  • بازدید: 29944

قیمت دلار یا قیمت ارز و تاثیر آن در صنعت درب و پنجره

قیمت دلار یا قیمت ارز در صنعت درب و پنجره UPVC و آلومینیوم به دلیل وارداتی بودن این صنعت ، تاثیر مستقیم دارد. در صورتی که نوسانات ارز وجود دارد چه زمان اقدام به خرید بکنیم ؟

افزایش قیمت دلار یا سایر ارزها از موثرترین عوامل در تغییر قیمتها در صنعت درب و پنجره می باشد.

اما به دلیل جاری بودن قراردادها و موجود بودن جنس از خرید گذشته معمولا کل نوسان دلار به صورت آنی و در همان لحظه در صنعت درب و پنجره نمود نمی کند و زمانی هر چند کوتاه برای تاثیر کل این نوسان در این صنعت نیاز است که شاید این بازه زمانی را بتوان بازه خرید آنی نامید.

در این بازه زمانی مشتریان برای رفع نیازهای آینده خود به سمت خرید اقلامی که امکان افزایش بیشتر قیمت آنها وجود دارد هجوم می آورند و به سرعت بازار را از اجناس با قیمت گذشته خالی می کنند و قیمتها به سرعت با قیمت جدید دلار یا قیمت ارزهای دیگر موثر در بازار مطابق می شود.

اما سوال این است که چرا بعد از ثبات یا حتی کاهش قیمت دلار،قیمتها همچنان افزایش می یابد؟ جواب این سوال را در دو عامل مهم می توان یافت که مورد اول با تولید کنندگان و مورد دیگر با واردکنندگان و واردات جنس جدید در ارتباط است .

با بالا رفتن قیمت دلار ، به دلیل جلوگیری از وارد شدن شوک بیشتر به بازار، معمولا تولیدکنندگان با کاستن از میزان سود خود از افزایش بیشتر قیمتها جلوگیری می کنند تا مشتریانی که وضع موجود را پیش بینی نکرده اند و مخارج خود را با قیمت های گذشته محاسبه نموده اند،از بازار مصرف خارج نشوند. اما کم کم و پس از تثبیت قیمت دلار و واردشدن صف مشتریان جدید، تولیدکنندگان نیز که مخارجشان افزایش یافته به درصد سود گذشته باز گشته و بدین ترتیب پس از تثبیت قیمت دلار ، افزایش هزینه ها ی تولید و بازگشتن به درصد سود گذشته از طرف تولید کنندگان باعث افزایش قیمتها خواهد شد.

پس از خالی شدن بازار از جنسهای با قیمت گذشته در صورتی که بخشی از این اجناس که قبلا وارد شده اند به قیمت دلار جدید فروخته شده اند، پس از واردات دوباره با وجودتثبیت یا کاهش قیمت دلار، باز هم گران تر از گذشته فروخته می شوند و این موضوع از افزایش قیمت گمرکی این اجناس ناشی می گردد.

به عبارتی اگر یک جنس با یک دلار به قیمت 1200 تومان وارد شده و 50% گمرکی داشته باشد .مجموعا 1800 تومان قیمت تمام شده آن است . با افزایش قیمت یک دلار به 3000 تومان معمولا این جنس نیز به همان قیمت یک دلار +600 تومان گمرکی یعنی 3600 تومان فروخته می شود .

اما پس از واردات دوباره جنس موضوع فرق می کند. بدین ترتیب که قیمت آن جنس یک دلار معادل 3000 تومان +50% گمرکی : قیمت تمام شده 4500 تومان

پس موج ورود اجناس جدید با قیمت گمرکی جدید نیز افزایش دوباره قیمتها را حتی پس از کاهش چند درصدی قیمت دلار به همراه دارد که این موضوع ممکن است چند ماه طول بکشد.

پس اگر می بینید قیمت دلار پس از یک افزایش ناگهانی و چشمگیرکمی کاهش یافته است و نیاز به خرید درب و پنجره دارید به امید کاهش قیمت ها در اثر کاهش قیمت دلار خرید خود را به تاخیر نیاندازید ؛ چون ممکن است با نتیجه دیگری مواجه شوید . 

مطالب این صفحه را به اشتراک بگذارید

scroll back to top
لطفا مارا در گوگل محبوب کنید