سایت مرجع در و پنجره دو جداره ، پنجره یو پی وی سی ، پنجره آلمینیوم ، پروفیل یو پی وی سی، شیشه دو جداره، شیشه سه جداره، درب و پنجره upvc ، نما، ساختمان

سایت مرجع درب و پنجره دوجداره یو پی وی سی، پروفیل پنجره upvc و پنجره آلومینیوم

سایت مرجع پنجره دوجداره upvc، پنجره upvc، پنجره یو پی وی سی، پنجره دو جداره، درب و پنجره دوجداره، درب و پنجره یو پی وی سی، ماهانه بیش از ده هزار بازدید دارد.

درب اتوماتیک

بانک موبایل شرکت های درب و پنجره

بانک ایمیل شرکت های درب و پنجره

اطلاعات نصاب درب و پنجره

تبلیغات در سایت صنف درب و پنجره

عضویت در خبرنامه سایت

با عضویت در خبرنامه وب سایت سه جداره از آخرین اخبار منتشر شده صنف درب و پنجره و ساختمان با خبر شوید

نقش پنجره هاي UPVC در كاهش گرمايش زمين

  • بازدید: 27327

گرمايش جهاني

گرمايش زمين، جدي ترين شكل تغييرات آب وهوايي است كه دنيا تاكنون به خود ديده است. زمين، گرم ترين دوران خود را در دهه اخير تجربه نموده و سال 2005 گرم ترين سال اين دهه بوده است. بر اساس تحقيقات محققان مؤسسه تكنولوژي ماساچوست MIT، از دهه 1970 شدت و طول مدت تندبادها و گردبادها افزايش بي سابقه اي داشته است. و اين موضوع به خاطر افزايش انتشار گازهاي گلخانه اي است كه منجر به افزايش ميانگين درجه حرارت زمين شده و به همين دليل است که ميزان بارش برف كاهش يافته است. در كل مي توان گفت كه تمامي ساكنان كره زمين از تاثيرات منفي ناشي از گرمايش جهاني متضرر شده اند.

با روال کنونی تا سال 2050 بيش از يك ميليون گونه از موجودات زنده اعم از گياهان و جانوران ناپديد شده و تقريبا از هر ده گونه، يكي از آنها منقرض خواهد شد. به عقيده محققان، در قرن آينده بخش هايي از كره زمين به دليل گرماي بيش از حد غير قابل سكونت و به کویر و بیابان تبدیل خواهد شد.

گرچه در طول حيات اين سياره، آب و هوا به دفعات تغيير پيدا كرده اما پيش بيني شده كه سال هاي نيمه دوم قرن حاضر گرم ترين سال هاي پانصد سال اخير خواهد بود و در سال 2100 به علت گرمايش فوق العادۀ كره زمين؛ خشكسالي شديد، گرماي سوزان، فوران هاي آتشفشاني، زمين لرزه ها و طوفان هاي سهمناكي را تجربه خواهیم نمود. با شدت يافتن اين پديده، جنگل ها و مراتع فراواني بر اثر آتش سوزي از بين خواهند رفت. سطح آب دريا در قطبها به دليل ذوب شدن سريع يخچال هاي قطبي بالا آمده و بسياري از جزاير براي هميشه به زير آب فرو خواهند رفت.

دلايل گرمايش کره زمین

بخشي از انرژي خورشيد كه پس از برخورد با سطح زمين به فضا پراكنده مي شود، توسط مولكول هاي گازهاي گلخانه اي (بخار آب، دي اكسيد كربن، متان  و ...) به سرعت جذب مي شود و این حرارت توليد شده نمي تواند از جو زمين خارج شود و در نتيجه دماي كل نواحي زمين افزايش مي يابد، گويي كه دور تا دور زمين توسط پتويي احاطه شده است.

نقش پنجره هاي UPVC در كاهش گرمايش زمين

يكي از عوامل مهمي كه در گرمايش زمين و به دنبال آن افزايش انتشار گازهاي گلخانه اي موثر است، استفاده نادرست و گسترده از انرژي گرمايي است. در بيشتر كشورهاي صنعتي حدود 35 درصد از كل انرژي مصرفي در بخش ساختمان هاي مسكوني و تجاري به كار مي رود و بيش از نيمي از اين مقدار صرف گرمايش و سرمايش ساختمان در فصول گوناگون مي شود كه مي بايست اين ميزان مصرف انرژي به حداقل رسانيده شود. يكي از روش هاي موثر در اين زمينه، استفاده از عايق دمايي در ساختمان هاست. بدون شك، پنجره هاي عايق ( پنجره هاي دوجداره UPVC ) به علت ميزان مقاومتي كه در برابر انتقال گرما و سرما دارند، در كاهش بار حرارتي و برودتي و در نتيجه عدم نياز به استفاده بيشتر از سوخت و انرژی در ساختمان ها نقش عمده اي را ايفا مي نمايند.

پنجره ها مهم ترين عوامل مصرف انرژي در ساختمان ها هستند، چرا كه بين 30 تا 40 درصد از حرارت داخل ساختمان از طريق در و پنجره هاي نامناسب اتلاف مي شود. پنجره سنتي به منزله حفره اي در ديوار است و انتقال دما توسط اين نوع پنجره حدود 10 برابر يك ديوار بتني معمولي است. علاوه بر اين، فريم ها نيز كه بخش عمده اي از پنجره را تشكيل داده اند سهم بسزايي در انتقال دما دارند.

پنجره های UPVC عايق بسيار مناسبي براي سرما و گرما هستند كه با استفاده از آنها تا 40 درصد از اتلاف انرژي و در نتیجه از انتشار دي اكسيد كربن جلوگيري خواهد شد.

در كشورهاي جهان سوم که دارای مصرف سرانه انرژی بالا اما تولید پایین می باشند، ساختمان ها اغلب داراي پنجره های سنتی مي باشند. اين موضوع باعث هدر رفتن مقدار زيادي از انرژي گرمايي مي شود. در اینحالت به جای اینکه خانه خود را گرم کنیم ؛ انرژی را پرت و دمای کره زمین را بالا می بریم .

با رعايت اصول اوليه استاندارد در ساختمان، از جمله نصب پنجره هاي دوجداره UPVC و یا با تعویض پنجره هاي قديمي مي توانيم انرژي را مديريت نموده و از مصرف بي رويه انرژي جلوگيري و به نوبه خود در گرم شدن روز افزون كره زمين و خطرات ناشي از آن سهيم نباشيم .

مطالب این صفحه را به اشتراک بگذارید

scroll back to top
لطفا مارا در گوگل محبوب کنید