سایت مرجع در و پنجره دو جداره ، پنجره یو پی وی سی ، پنجره آلمینیوم ، پروفیل یو پی وی سی، شیشه دو جداره، شیشه سه جداره، درب و پنجره upvc ، نما، ساختمان

سایت مرجع درب و پنجره دوجداره یو پی وی سی، پروفیل پنجره upvc و پنجره آلومینیوم

سایت مرجع پنجره دوجداره upvc، پنجره upvc، پنجره یو پی وی سی، پنجره دو جداره، درب و پنجره دوجداره، درب و پنجره یو پی وی سی، ماهانه بیش از ده هزار بازدید دارد.

درب اتوماتیک

بانک موبایل شرکت های درب و پنجره

بانک ایمیل شرکت های درب و پنجره

اطلاعات نصاب درب و پنجره

تبلیغات در سایت صنف درب و پنجره

آخرین اخبار سایت

درگاه پرداخت بانک ملت

لطفا محصول مورد نظر خود را از ليست انتخاب نماييد

مبلغ: (ريال)

لطفا شرح و مبلغ مورد نظر را براي پرداخت وارد نماييد

شرح:

مبلغ: (ريال)

عضویت در خبرنامه سایت

با عضویت در خبرنامه وب سایت سه جداره از آخرین اخبار منتشر شده صنف درب و پنجره و ساختمان با خبر شوید

چه عواملی در قیمت پنجره های دوجداره UPVC موثر است؟معمولا اولین چیزی که توجه مشتریان پنجره دوجداره را به خود جلب می نماید.

تفاوت پیش فاکتورهای پنجره دوجداره درخواستی از شرکت های مختلف است که این موضوع گاهاً موجب سردرگمی مشتریان می گردد و انتخاب آنها را سخت تر می نماید و این سوال در ذهن ایشان مطرح می گردد که چرا برای یک درخواست خرید پنجره UPVC چنین بازه قیمتهای متفاوتی حتی با وجود متریال مشابه در کارخانجات مختلف وجود دارد.یک مثال ساده معمولی در تفاوت قیمت کارخانجات در تولید یک محصول مشابه جواب گوی بخش اعظمی از این سوال است.

 

خودروی L90 در دو شرکت ایران خودرو و پارس خودرو با متریال و ظاهر مشابه تولید می گردد. اما L90 پارس خودرو از L90 ایران خودرویی گران تر است و با وجود قیمت بالاتر خواستار بیشتری هم دارد.

دلیل آن فقط یک چیز است کیفیت مونتاژ بالاتر.

پس تفاوت قیمت بر اساس کیفیت تولید و مونتاژ بالاتر حتی با متریال و ظاهر کاملا مشابه در جامعه ما امری پذیرفته شده است.

تفاوت قیمت دو فاکتور با درخواست یکسان در صنعت پنجره دو جداره می تواند ناشی از دلایلی باشد که برخی از آنها در کلیه صنایع ما عمومیت دارد و برخی از این تفاوتها مختص صنعت در و پنجره دوجداره است .

همانطور که ذکر شد یکی از دلایلی که در عموم صنایع باعث تفاوت قیمت دو فاکتور مشابه در دو کارخانه مختلف می شود . تغییر در کیفیت مونتاژ است .

در تولید پنجره دوجداره UPVC نیز حتی اگرتمام متریال یکسان باشد بر اساس کیفیت تولید پنجره UPVC ممکن است قیمت ها متفاوت باشد.

در یک کارخانه تولیدی پنجره دوجداره UPVC سرمایه گذاری برای دستگاههای سازنده پنجره UPVC می تواند تا 10 برابر متغیر باشد.

کارخانه ای که دستگاههای پیشرفته ای با 10 برابر قیمت یک کارخانه ابتدایی تهیه نموده است ، نمی تواند تولیدات خود را نیز به همان قیمت کارخانه ابتدایی عرضه نماید . بطور مسلم استهلاک و هزینه نگهداری دستگاههای تولیدی و خواب سرمایه هزینه شده در کارخانجات پیشرفته تر بیشتر و این هزینه ها در پیش فاکتور این کارخانجات مستتر می باشد.

گر چه سوای تکنولوژی ، عامل تجربه و مهارت معمولا موثرترین مسئله در کیفیت محصول خروجی است ، اما بطور معمول دستمزد کارگران و کارمندان و عوامل با تجربه تر و یا تحصیل کرده و ماهر، بالاتر از دستمزد کارگران و عوامل تازه کار است.

از اینرو کارخانجات قدیمی تر که دارای عوامل قدیمی و ماهرتر می باشند مجموعا دستمزد بیشتری به عوامل خود نسبت به کارخانجات تازه کار پرداخت می نماید که این امر همراه با کیفیت مونتاژ بالاتر ، باعث افزایش هزینه های تولید ایشان نیز خواهد شد.

گارانتی و خدمات پس از فروش در کارخانجات قدیمی و با سابقه که دارای جایگاه ثابتی می باشند هم برای این کارخانجات هزینه براست . از آنجا که این کارخانجات به تولید و اعتبار و مشتریان خود پایبند می باشند ، خدمات پس از فروش و گارانتی درب و پنجره دوجداره UPVC را در قراردادهای خود ذکر نموده و به مشتریان ارائه می نمایند که این هزینه ها نیز در پیش فاکتور اولیه منظور خواهد شد.

در صورتی که برخی کارخانجات با عوض کردن پی در پی آدرس و نام و نشان خود از ارائه این خدمات به مشتریان طفره رفته و با کسر این هزینه ها از پیش فاکتور ، رقابت خود را آسان تر می نمایند.

تمام این موارد در پیش فاکتور ارائه شده برای درب و پنجره های دوجداره UPVC مشابه با متریال و طراحی یکسان می باشد ؛ که موارد مذکور معمولا در کلیه صنایع ما عمومیت داشته و دلایل ایجاد تفاوت قیمت دو محصول مشابه در دو کارخانه مختلف می باشند.

اما دلایلی مختص صنعت درب و پنجره دوجداره وجود دارد که این دلایل نیز باعت تغییرات گسترده تر در پیش فاکتورهای درخواستی مشتریان خواهد شد که لازم است مشتریان از دلایل این تفاوتها نیز آگاه باشند تا بتوانند بهتر تصمیم گیری نمایند .

از موارد اختصاصی صنف یو پی وی سی که می تواند موجب تغییر قیمت دوشرکت با متریال مشابه گردد، طراحی متفاوت پنجره هاست .

 به طور مثال برای یک پنجره با ارتفاع 180 و عرض 160 بیش از 9 طرح متفاوت می توان ارائه داد که هریک مقدار معینی پروفیل و یراق و شیشه مصرف می کند که می تواند بسته به طراحی مورد نظر از 30 الی 50 درصد تفاوت قیمت در درب و پنچره بوجود آورد.

 

پیش فاکتور همین پنجره را می توان به صورتهای تک حالته ، دوحالته ، کشویی و ... با یراق آلات ترک یا آلمان و پروفیل ترک یا آلمان و شیشه 4 و 4 و یا شیشه 4و6 و ... و سایر مشخصات متفاوت و در نتیجه در بازه قیمتی متفاوت ارائه نمود .

 که ذیلاً توضیحات بیشتر در این موارد ارائه می گردد .

دیگر عواملی که می تواند در تغییر قیمت همین پنجره موثر باشد عبارت است از:

1- برند 2- نوع 3- کیفیت و4- کشورسازنده پروفیل ، یراق آلات 5- شیشه و رنگ پروفیل و شیشه

1-

هر چه قدر برند پروفیل و یراق معروف تر باشد و تبلیغات گسترده تری کرده باشد ، گران تر است.

2-

پروفیل ها انواع مختلفی دارند.

پروفیل درب و پروفیل بازسازی از پروفیل نوسازی گرانترند. پروفیل های کشویی از پروفیل های معمولی گرانترند.

پروفیل ها دارای ضخامت های گوناگون می باشند. سطح مقطع معمولی پروفیل ها 60 میلیمتر می باشد. اما پروفیل های سری 70 میلیمتر نیز در بازار موجود است که دارای قیمت بیشتری می باشد.

سطح مقطع پروفیل ها ممکن است از 3 ، چهار و یا پنج حفره تشکیل شده باشد.هر چقدر تعداد حفره ها بیشتر باشد ، معمولا پروفیل سنگین تر و مرغوب تر است.

    یراق آلات پنجره ها نیز انواع متفاوتی دارند.

و به ترتیب قیمت از ارزان به گران عبارتند از:

1- کلنگی

2- سرویسی بدون اسپانیولت

3- تک حالته

4- درب ، بدون اسپانیولت

5- تک حالته رگلاژ پذیر

6- درب ، اسپانیولت دار

7- درب اسپانیولت دار، با لولای رگلاژ پذیر یا لولا سنگین

8- دوحالته

9- فرانسوی

10- فولکس واگنی

11- آکاردئونی

    و یراق های خاص

 

3-

کیفیت مواد ترکیبی پروفیل UPVC باعث تغییر قیمت این پروفیل ها می شود.

معمولا موادی که باعث ایجاد کیفیت بالاتر پروفیل UPVC می شوند از انواع مواد گرانقیمتند و برخی از پروفیل سازان برای کاهش قیمت تمام شده از این مواد به میزان کمتری استفاده نموده یا از مواد جایگزین استفاده می نمایند تا محصول خروجی ارزان تری ارائه نمایند.

4-

عمده ترین کشورهای سازنده پروفیل عبارتند از: آلمان - ترکیه و ایران .

پروفیل های آلمانی دارای قیمت های بالاتر می باشند و پروفیل های ترک و ایران معمولا در یک رده قیمتی می باشند که در انواع ترک و ایران پروفیل های ارزانتر معمولا دارای کیفیت پایین تر نیز می باشند.

   از آنجا که همواره وزن پنجره دوجداره به یراق آلات تحمیل می شود ، کیفیت متریال و استحکام ساختار یراق آلات از مهمترین عوامل در کیفیت و عمر مفید پنجره ها بوده و به طبع یراق آلات با کیفیت تر و برندهای معتبر دارای قیمت بالاتر نیز خواهند بود.

از مزایای استفاده از برندهای معتبر و شناخته شده در تولید پنجره های دوجداره این است که همواره این یراق آلات در دسترس و قطعات آن موجود بوده و قابل جایگزینی می باشند و معمولا از گارانتی های بهتری نیز برخوردار خواهند بود.

کشورهای سازنده یراق آلات پنجره دوجداره UPVC ، کشورهای آلمان و اروپایی ، ترکیه و ایران می باشند.

با توجه به کیفیت بالاتر یراق آلات آلمانی و اروپایی قیمت بالاتر این یراق آلات امری طبیعی است.

5- بدلیل استفاده از لمینت و مواد خاص در پروفیلهای رنگی و همچنین قیمت بالای رنگهای مخصوص رنگ آمیزی پروفیل های یوپی وی سی ، یک پروژه با پروفیل رنگی حدود 40 درصد گرانتر از همان پروژه با پروفیل سفید تمام خواهد شد . شیشه های رنگی و رفلکس نیز نسبت به شیشه های سفید گرانتر می باشند.

نتیجه اینکه با وجود عدم اطلاعات کافی نسبت به برندها ، نحوه بازشوها و مشخص نبون اندازه و طرح پنجره ها ، گرفتن قیمت و انتخاب قیمت پایین تر معمولا به نتیجه خوبی نمی انجامد و تهیه پنجره نامرغوب اما ارزان انتخاب درستی نمی تواند باشد و همانطور که هر وسیله نامرغوبی ممکن است به سلامت مصرف کننده آسیب برساند پنجره دوجداره بی کیفیت و نامرغوب نیز ممکن است باعث ایجاد خسارات جبران ناپذیر در ارتباط با سلامت مصرف کنندگان گردد و باید به خاطر داشت که معمولا ارزانی بی دلیل و گرانی بی حکمت نیست .

مطالب این صفحه را به اشتراک بگذارید

scroll back to top
لطفا مارا در گوگل محبوب کنید